Dit is een site voor studenten van de Open Universiteit. Voordat je een vraag kunt stellen moet je even een account aanmaken (dit systeem is niet gekoppeld aan je OU studentnummer en wachtwoord).

Welkom bij het vraag- en antwoord systeem van de onderzoeks-practica van de studie psychologie bij de Open Universiteit.

Houd er, als je een vraag stelt, rekening mee dat je de richtlijnen volgt!

0 leuk 0 niet-leuks
in Inleiding Onderzoek (OIO, PB02x2; was Inleiding Data Analyse, IDA) door (120 punten)

1 Antwoord

1 leuk 0 niet-leuks
Operationalisatie: het meetbaar maken van een (psychologisch) construct.
Variabelen: een meetbaar symbool van een gebeurtenis of kenmerk (iets wat kan veranderen of variëren).
Meetniveau's: de waarde die een variabele aan kan nemen. (De variabele geslacht, heeft bv de waarde man of vrouw).

Simpel voorbeeld bv het construct geslacht ga je operationaliseren om het meetbaar te maken in onderzoek; door bv observatie uiterlijke kenmerken, maar bijvoorbeeld ook dmv vragenlijsten; bv voel je je man of vrouw etc. Dit resulteert dan uiteindelijk in de (categorische) variabele geslacht met een nominaal meetniveau; man / vrouw ( = dichotoom, want 2)
door (280 punten)
...